Léčebné účinky TR- therapy

Atermické

Průchod střídavého proudu tkání vede k rychlejšímu pohybu iontů, zvýšení aktivity lymfatického systému a to bez termického účinku.

Redukce otoků

TR-Therapy zrychluje metabolizmus buněk a tím dochází k rychlejší absorbci otoku.

TR-Therapy úspěšně léčí akutní i chronické otoky zvýšením činnosti lymfatického systému.

Protizánětlivé účinky

Přetížení struktur pohybového aparátu často vede k jejich poškození. Lidské tělo reaguje na poškození zánětlivou reakcí, která je součástí přirozeného procesu hojení.

TR-Therapy zvyšuje průtok krve, která do poškozené oblasti přináší větší množství živin, kyslíku a dalších látek. V důsledku toho dochází k rychlejší a efektivnější léčbě tkání.

Absorbce toxinů

Při fyzické aktivitě produkuje naše tělo nadměrné množství kyseliny mléčné, která ve svalech krystalizuje a způsobuje bolest. TR-Therapy použijte před, bezprostředně po tréninku nebo během rekonvalescence. Aktivuje se tak lymfatický systém a dojde k rychlejšímu oběhu a rychlejší absorpci kyseliny mléčné. Svaly se uvolní a jsou připraveny k dalším výkonům.

Termické

Tepelné účinky léčby jsou založeny především na vazodilataci (rozšíření cév), která vede k cílenému lokálnímu prokrvení. Důsledkem je uvolnění svalů, zvýšené okysličení, přísun živin a podpora hojení.

Podpora hojení

Prohříváním léčené oblasti dochází ke zvýšení průtoku krve, která do oblasti zranění přináší více kyslíku, živin a obranných látek a tím hojení urychluje. Zároveň dochází k výraznému zrychlení buněčného metabolismu. TR-Therapy používáme během nebo bezprostředně po tréninku. Efekty TR-Therapy jsou okamžité.

Relaxace svalů

TR-Therapy způsobuje lokání hypertermii a vazodilataci. Díky rozšířeným cévám je krevní zásobení zvýšené, což vede k relaxaci a uvolnění svalů. Efektu svalové relaxace se využívá při léčbě různých stavů, například trigger pointů, svalového hypertonu různého původu, a zvyšuje pohyblivost zkrácených svalů.

Analgetický účinek

Úleva od bolesti je výsledkem kombinace všech výše uvedených termických i atermických účinků, protože bolest může být způsobena otokem, svalovou křečí, svalovým zraněním nebo zánětem. Analgezie je hlavním léčebným účinkem této revoluční terapie.