Celostní medicína/ psychosomatika

Celostní medicína využívá k terapii přírodní prostředky. Věnuje se člověku jako celek. Bere v potaz psychosomatické příčiny, a tělo jako celek (viscerální vztahy, akupunkturní body….)

Psychosomatické problémy a co s nimi?

Pocity ztráty kontroly, velké stresové zatížení naší doby a pocit, že nad tím vším ztrácím kontrolu, vedou k chronickým potížím s usínáním a vyčerpání. Jsou rovněž častou příčinou vysokého tlaku, kardiovaskulárních poruch,  poruch pohybového aparátu a v poslední době lékaři zjistili, že mohou být příčinou selhávání imunity a dalších civilizačních nemocí.

Koučink či terapie v oblasti psychosomatiky nabízí klientovi možnost propojit tyto tělesné selhávání s jasnými událostmi jeho života. Získat náhled nad svou nemocí a stresem a naučit se v těchto vyhrocených situacích předvídat své pocity a prožívat je v souladu se svým tělem. Obraťte se na naše skvělé terapeuty v rámci psychosomatiky! Více: odkaz náš tým!

 

OK rehabka využívá znalostí staré čínské medicíny. Využívá baňkování na bolestivé body, akupunkturní body či místa svalové zatuhlosti. OK rehabka používá silikonové baňky, kterými provádí kruhy 10 – 15 centimetrů a po několika sekundách baňky odstraňuje. Masážní baňkování je razantnější variantou masáží, ale my používáme silikonové baňky, které oproti skleněným baňkám (hrozí riziko popálení pacienta/klienta) či plastovým baňkám, jsou jemnější a příjemnější.

Souvislost akupunturních bodů s daným problémem pacienta. Tady je výborná stará japonská masáž, zvaná shiatsu. Je to celotělová masáž – masáž meridiánu (meridián – akupunkturní body vztahující se k danému orgánu, např.meridián močového měchýře, srdce, plic…)

Reflexní terapie. Je využití reflexních plošek především na plosce nohy. Na plosce nohy jsou největší plošky, kde se promítá celé tělo (reflexni ploška žaludku, páteře….)

Ušní a tělové svíce. Je metoda podobná moxování. Je to velmi relaxační metoda.

Viscerální terapie. Je manuální uvolnění orgánů a jejich vazivového spojení, které je stažené především stresem v dnešní uspěchané době

Kondiční režim a životosprávu je třeba vždy upravit a souvisí ruku v ruce s danymi problémy. Možnost odborné konzultace.

Více o jednotlivých  vyjmenovaných metodách v daných odkazech a terapeutech v odkazu náš tým.