Baňkování

Popularita masážního baňkování v poslední době vzrostla. Řekla bych, že možná proto, že baňky z velké míry ovlivňují lymfatický systém, a tudíž nejčastěji vybíraná masáž je masážní baňkování nohou, která se používá především u ošetření celulitidy. Při této masáži masér používá silikonové baňky, kterými provádí kruhy 10 – 15 centimetrů a po několika sekundách baňky odstraňuje. Masážní baňkování patří k uznávaným starověkým čínským metodám. Masážní baňkování je razantnější variantou masáží, ale my  používáme silikonové baňky, které oproti skleněným baňkám (hrozí riziko popálení pacienta/klienta) či plastovým baňkám, jsou jemnější a příjemnější.

Masážním baňkováním můžeme masírovat záda, šíji, nohy a meridiány. Při masáži zad se baňky nejprve aplikují v oblasti křížokyčelního skloubení a nechávají se působit 5 – 10 minut, poté se krouživými pohyby promasíruje celá tato oblast. Masér tímto způsobem pokračuje vzhůru podél páteře až k šíji. Masážní baňkování šíje se provádí v leže na břiše. Podle zatuhlosti svalů masér používá krouživé nebo táhlé pohyby. U masážního baňkování meridiánů se baňky táhnou po meridiánech a propracovává se oblast, která potřebuje zásah maséra. Říká se jim místa s nedostatkem energie.

??????????Oproti klasickým indikacím masáže  je masážní baňkování obzvláště vhodné pro silné až obézní lidi. Díky hloubkovému účinku baněk se masér dostane pod tukovou vrstvu a ovlivní tak jejich bolestivé potíže, což se při klasické masáži většinou nepodaří. Opakování masáží je individuální, dle potíží a druhu baňkování. Oproti obecným kontraindikacím masáží  se nebaňkují děti cca do čtyř let a u těhotných nebaňkujeme podbříšek, bederní oblast jen po konzultaci s terapeutem.

 

Ceník baňkování OK REHABKY:

Baňková masáž 30min 500Kč
Baňky v průběhu rehabilitace dle zvážení terapeuta 40min cena v rámci rehabilitace zdarma

Termín procedury dle telefonické domluvy: 777 714 774

Pokud chcete potěšit své blízké, lze pro ně zakoupit dárkový poukaz.