Jak mohou masáže pomoci?

Masáže mohou pomoci při prevenci, odstranění nebo podpoře léčby řady onemocnění. Opět zdůrazňuji kontraindikace a závažnější onemocnění!

Bolest hlavy od krční páteře

  • Bolest hlavy může být způsobena celou řadou příčin od infekčních chorob po závažné neurologické stavy, které je třeba vždy na začátku vyloučit. My se budeme zabývat bolestmi hlavy od krční páteře, které lze zmírnit, nebo úplně odstranit masáží či rehabilitací.
  • Bolest hlavy od krční páteře zaviňuje nejen ztuhlost svalů ramen a šíje, ale i vadné držení těla. Taková bolest hlavy většinou souvisí s moderním životním stylem (sklánění se nad monitorem počítače, hrbení se v křesle u televize, sedavé zaměstnání za kancelářským stolem, špatná poloha krční páteře ve spánku, špatné držení těla při chůzi, jednostranná fyzická aktivita…). Pokud tato bolest hlavy není zastavena včas, může dojít tak daleko, že se začne přesouvat i do dalších částí těla (do ramen, k lopatkám, do obličeje…).
  • Další bolest hlavy, která trápí zejména ženy se nazývá migréna. Záchvat migrény paralyzuje celý organismus. Projevuje se velkými bolestmi často na jedné straně hlavy a extrémní citlivostí na světlo. K tomu přistupují často závratě a nevolnost. Jako její příčina přicházejí v úvahu kromě psychických faktorů, hormonálních změn, také nesnášení některých potravin (zpravidla čokolády, ořechů či konzerv), mnohdy je však příčina migrény neznámá.
  • A jak zastavit  nebo úplně odstranit bolesti hlavy? Velice jednoduché, ale zároveň krátkozraké je sáhnout po krabičce s léky. Bolest sice přestane, ale později se většinou opět vrací. Lepší metodou pro odstranění bolesti hlavy od krční páteře je protažení a masáž, která uvolní napětí svalů, dopřeje vám relaxaci, prokrví pokožku a vy se budete cítit lépe. Existuje spousta masážních technik, které od této bolesti pomáhají.
  • Mezi doporučované masáže OK REHABKOU patří – masáž horkými kameny (ne u akutního spasmu), reflexní masáž, rehabilitační masáž, masáž shiatsu, klasická masáž šíje, antimigrenozní masáž a aromaterapeutická masáž. Tyto masáže jsou velice příjemné, působí na lymfatický, žilní a cévní systém, uvolňují svalstvo, zlepšují pružnost kloubů a příjemně ulevují od stresu. Terapeut po osobním rozhovoru dokáže určit, která z masážních či rehabilitačních technik je nejvhodnější a pro daný problém nejúčinnější.

Bolest zad

  • Bolest zad je jednou z nejčastějších zdravotních obtíží současné populace. Patří mezi tzv. civilizační choroby a spousta z nás se s ní alespoň jednou v životě setkala. Bolest zad je většinou následkem špatného držení těla, sedavého zaměstnání,  jednostranné zátěže, nedostatečné nebo přílišné aktivity, prochladnutí, stresu, obezity, degenerativních změn na páteři, úrazů a dalších druhotných příčin. V důsledku těchto příčin mohou být bolesti zad buď akutní nebo chronické. Je na  terapeutovi, aby zvolil správný typ rehabilitace či masáže.
  • Jak ale bolesti zad předcházet? Je více než jasné, že ne vždy se dá vyhnout všem příčinám, které bolest způsobují. Je vhodné se však zamyslet  nad svým životním stylem a začít dělat něco pro své tělo. Začít sportovat, změnit stravovací a pohybové návyky. Je vhodné a velmi účinné zajít na masáž či rehabilitační cvičení. Existuje celá řada masáží, které řeší bolest , regeneraci , uvolnění a odpočinek.  Terapeut vám poradí, která z masáží je pro vás vhodná nebo vybere vám správnou rehabilitační techniku, a vy se budete cítit lépe.